masszazsterapia
masszazsterapia
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
masszázs
 
fülgyertyázás
 
yoga
 
tanfolyamok
 
Menü
 
időjárás
Click for Debrecen, Hungary Forecast
 
Naptár
2024. Március
HKSCPSV
26
27
28
29
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06
<<   >>
 
G-Mail belépés

//gportal.hu/gindex.php?pg=14190011

 
Névnapkereső
Névnapkereső
Írj be egy nevet
vagy névtöredéket:

 
nyitooldal

 

                              

 

 

NAMASTE

 

MASSZÁZSTANFOLYAMOK INDULNAK

februártól csoportos és egyéni

oktatás

(svéd, thai és polinézmasszázs)

 ÉRD:30 290 1683 

 

 Speciális alakformálás

hatékonyan

 

Tel:30-290.1683

 


 

Az érintés a legintenzívebb kommunikáció

 

A masszázs megteremti a testi és lelki egyensúlyt

 

 

Lotusz
 

Az emberi szellem hasonlatos a lótuszvirághoz. Mint ahogy a lótusz a tavak és mocsarak iszapos fenekéről tör fel a víz felszínére, úgy sarjad ki az emberi szellem is az anyagi világ sötétjéből és úgy emelkedik föl a fény felé.

 

És miként a lótusz a vizek felszínén szétterjeszti leveleit, majd pedig a napfény hatására kibontakoztatja szépséges virágát, úgy bontakozik ki a szellemi mivoltát fölismerő emberi lélek is a magasabb világok fényénél a magasabb rendű erők hatására.

 

De ehhez az szükséges, hogy - mint a lótusz - boldogan kitárjuk lelkünket a szellem napsugara előtt és hagyjuk, hogy a magasabb világokból szüntelenül leáradó fények érleljék bensőnket, miként a Nap sugarai a lótuszvirág szívét.

 

Mikor tehát úgy érezzük, hogy lábunk elmerül a föld sarában, emeljük fel lótusz-szellemünket a legmagasabbhoz, ami számunkra létezik. Lelkünk már-már összecsukódó szirmai újra erőt, színt és szépséget nyernek majd tőle.

 

Haikuk

Macuo Basó haikui

IDILL

A tűzhelyen parázs dereng.
Fönn a fehér falon a vándor
árnyéka leng.

AZ UTOLSÓ HAIKU

Véget ért az út.
Álmom homokpusztában
céltalan bolyong.

ZENSHIN MESTER HALÁLÁRA

Köztük felhőfal:
két vadkacsa egymásnak
örök búcsút int.

 

Shigeru Uemura

mester

Kamuhi-Taichi-yi chuan

 

 

Az út kezdetén a mester a révész, a hajó és a folyó. Az utazás végén, a mester magává a céllá válik. A kezdő kereső a mestert a csónaknak látja. Amikor átlépi az elme határait, a mestert a révésznek látja. Amikor kialakítja állandó egységét a mesterrel, a mestert a folyónak látja. És amikor a mester legtökéletesebb eszközévé válik, akkor a mestert magának a céljának látja. Amikor a tanítvány számára elérkezik az óra, a neki is el kell játszania a mester szerepét, mert az ön-odaadás és az Istenné-válás világában a fejlődésnek tovább kell haladnia.

 

A jóga és az Ayurvéda kapcsolata

Míg sok nézet szerint a jóga csak egy szelíd módja a testgyakorlásnak, a legtöbb régóta jógagyakorló felismeri, hogy a jógának nem csak testi oldala van, hanem egyensúlyt teremt az elme, az érzelmek és a tudat között is.

S kezdenek ráeszmélni, hogy a jógának ugyanaz az eredete és célja, mint az ájurvédának, az egészség megőrzés tradicionális védikus rendszerének.

Ugyanaz a kezdet és cél. Mind a jóga, mind az ájurvéda India védikus hagyományából ered, és mindkettő eszköze az egészségesebb élet elérésének.

A Jóga Szútrák egyik verssora - yogas chitta vritti nirodhaha: „A jóga az elme vagy tudat hullámzásának természetes lecsendesítése” – úgy írja le a jógát, mint az elme nyugodt állapotát. Ájurvédikus szövegek egyik verssorával - svasmin dishati iti svasthah - hasonlítja össze, amely azt állítja, hogy az az egyén, aki az Önvalójával mindig egy marad, az egy egészséges személy. Ezek a versek azt mutatják, hogy mind a jógának, mind az ájurvédának egyazon célja van: az Önvalóval való egység, az elme legnyugodtabb állapotának megvalósítása.

Az ájurvédikus szövegek más versszakai is rámutatnak, hogy az egészség alapja az elme önmaga felé fordulásának állapota. A Sushruta Samhita egyik verse például azt mondja: „Azt, akinek dósái egyensúlyban vannak, akinek étvágya jó, akinek dhátuja normálisan működik, akinek malái kiegyensúlyozottak, és akinek az Önvalója, elméje és érzékei teljesen a tökéletes boldogságban maradnak, egészséges embernek nevezzük.”

Láthatjuk, ez a versszak is rámutat, hogy a tökéletes boldogság önmaga felé forduló állapotának megtapasztalása az egészség definíciójának lényeges részét képezi az Ájurvédának.

Az elme, a test és a tudat egysége

A jóga a szó szoros értelmében véve „egységet” vagy „egyesülést” jelent szanszkritul. Ugyan onnan származik, ahonnan az angol „yoke” szó is „összekapcsolódik” jelentésével, és utal a test, elme és lélek egyesülésére. A jóga segíti az elmét, hogy erősebbé váljon azzal, hogy az elmét az Önvalóval, az Atmával kapcsolja össze. Ezen egység-tapasztalat a Ájurvéda célja is. Például az „ájurvéda” szó a szanszkrit ayu szóból származik. Míg az ayu egyik általános jelentése az „élet” vagy „átlagos élettartam”, és eszerint az ájurvéda „az élet és élettartam tudománya”, addig a másik jeletését a Charaka Samhita említi - sharirendriya sattvatma sanyogo . . . ayu.

A verssor úgy értelmezi az ayut, mint azt az állapotot, ahol a fizikai test, érzékek, elme és lélek egyesül. Így láthatjuk, hogyha a jógáról vagy az ayuról beszélünk, az az egység állapota – avagy az elme, test és tudat teljes egyesülése -, ami a cél.

A jóga az ájurvéda egy része

Az ájurvédikus szövegek, mint a Charaka Samhita is, megemlítik a jógát. A jógának fontos szerepe van a fizikai stressz oldásában és az elme lenyugtatásában a meditáció előtt, és főeleme a dinacharyanak, az ájurvédikus napi gyakorlatnak. Ideális ájurvédikus testgyakorlás, mert fiatalítja a testet, javítja az emésztést, és eltávolítja a stresszt.

A jóga mind három dósát egyensúlyban tartja, és a különböző pózoknak más-más hatásai vannak. Az előrehajló testtartások hűtik a Pitta dósát. A Kaphának a csavart helyzetek a jók, mert serkentik az emésztést. A hátrahajlások fűtenek, és így egyensúlyozzák a Vata típusokat, ameddig van ereje a személynek végeznie. A jóga pozíciók a test minden területét erősítik, és a belső szerveket megszabadítják a méreganyagoktól, ami az ájurvéda egyik célja.

...és az ájurvéda a jóga része

Ugyanakkor a jógagyakorlók hasznára válhat az ájurvéda napi rutinja, mint a jóga gyakorlatuk egy része. Például az abhyanga (ájurvédikus masszázs) segít eltávolítani a méreganyagokat a testből, és ellazítja az izmokat a jógagyakorláshoz.

„Az ajurvéda ismerete nagy segítséget ad a jóga gyakorlásához. Az ájurvédikus tudásalap nélkül a hatha jógát az a veszély fenyegeti, hogy egy egyszerű testgyakorlássá válik. A jóga célja a nádik, avagy csatornák tisztítása különböző pozíciók felvételével. De az ájurvédikus elvek alapján történő ama eltávolítása nélkül ezek elvégzése olyan, mintha egy lábon ugrálnánk. Ezért van az, hogy a hagyománykövető jógaiskolák mindig tanították az ájurvédikus elveket is, valamint a jóga ászanákat, mert ez a kettő egymással összefüggő.

Ha valaki rendszeresen jár jógacsoportba, akkor kezdi elmozdítani az amát (emésztésből származó szennyező anyag) a testében. De ha továbbra is olyan életmódot és étrendet tart fenn, amely amát termel, csak azt teszi, hogy a salakanyagot körbe-körbe mozgatja. A jógagyakorlónak szükséges tudnia, hogyan méregtelenítse magát az étkezésen, életmódon .

 

 

 

 

 

Szív szutra

Szankszkrit szöveg (Dr. Michael E. Moriarty átirata):


prajnaparamita hridaya sutra
aryavalokitesvaro bodhisattvogambhiram prajnaparamita caryam caramano vyavalokayatisma panca skandhas tams ca sva bhava sunyampasyati sma iha sariputra
rupam sunyata va rupam rupan na prithaksunyata sunyataya na prithag rupamyad rupam sa sunyata ya sunyata sa rupamevam eva vedana samjna samskara vijnanam
iha sariputra sarva dharma sunyatalaksana anutpanna anruddha avmala anuna aparpurnata sariputra sunyatayam
na rupam na vedana na samjna na samskara na vijnanana caksuh srotam na ghrana jihva kaya manahna rupa sabda gandha rasa spistavya dharmahna caksur dhatur ya van na mano vijnanam dhatur
na vidya na vidya na vidya ksayo va vidya ksayoya van jaramaranam na jaramarana ksayona duhkha samudaya nirdoha margajnana jnanam na prapti na bhismaya tasmai na prapti
tvad bodhisattva prajnaparamita asrityaviha ratya citta varano vidya ksayo na vidya ksayoya van jaramaranam na jaramarana ksayona duhkha samudaya nirodha margajnana jnanam na prapti na bhismaya tasmai na prapti
tvad bodhisattvanam prajnaparamita asrityaviha ratya citta varano citta varanona siddhitvad atrasto vipa ryasa ti krantoni stha nirvana tya dha vyava sthitah
sarva buddhah prajnaparamitam asritya(a?)nuttaram samyaksambodhim abdhisambuddhahta smai jnata vyamprajnaparamitamahamantram mahavidyamantram
anuttaramantram asamasama mantramsarva duhkha prasa manam sa tyam ami thyatvatprajnaparamitayam ukto mantrah tadyatha
GATE GATE PARAGATE PARASAMGATE BODHI SVAHA

Hódolat a Mindentudónak!


Így hallottam. Egyszer a Bhagavat Rádzsagrihában időzött, Gridhrakúta hegyén nagyszámú bhiksuval és nagyszámú bódhiszattvával.
Abban az időben a Bhagavat a Dzsamhirávaszambhóda meditációba merült. Ugyanekkor a nagy és nemes Avalókitésvara Bódhiszattva, aki a mélységes Pradzsnyápáramitát tanulmányozta, így gondolkodott:
- Öt szkandha van, s ezeket a Buddha jellegük szerint üreseknek nevezte.
Ekkor a tiszteletreméltó Sáriputra, a Buddha mágikus ereje által így szólt a nemes Avalókitésvara Bódhiszattvához:
- Ha egy család fia vagy leánya a mélységes Pradzsnyápáramitá tanulmányozásába kíván elmélyedni, hogyan tanuljon?
Erre a nagy és nemes Avalókitésvara Bódhiszattva így felelt a tiszteletreméltó Sáriputrának:
- Ha egy család fia vagy lánya a mélységes Pradzsnyápáramitában szeretne elmélyedni, így kell gondolkodnia: "Öt szkandha van, melyek természetüknél fogva üresek. A forma üresség, az üresség valójában forma. Az üresség nem különbözik a formától, a forma nem különbözik az ürességtől. Ami forma, az egyben üresség, ami üresség, az egyben forma. Így az érzékelés, név, fogalom és tudás szintén üresség. Ezért, ó, Sáriputra, minden dolog (dharma) üresség jellegű, nem keletkeznek és nem szűnnek meg, nem szennyezettek és nem makulátlanok, nem tökéletlenek és nem tökéletesek. Ezért, ó, Sáriputra, itt, ebben az ürességben nincs forma, sem név, sem fogalom, sem tudatosság. Nincs szem, fül, orr, nyelv, test és tudat. Nincsenek formák, hangok, illatok, ízek, tapinthatók és tudattárgyak. Nincs szem, s így tovább, egészen addig, hogy: nincs tudat(osság elem), nincsenek tárgyak, nincs elmebeli ismeret. Nincs tudás, nincs tudatlanság, nem létezik a tudatlanság eltörlése, egészen addig, hogy: nincs romlás és nincs halál; nem létezik a romlás és halál eltörlése; nem létezik a Négy Igazság, vagyis a szenvedés, a szenvedés eredete, a szenvedés megszüntetése, és a hozzá vezető út. Nincs tudás, nem létezik a nirvána elérése, sem a nirvána el-nem-érése. Ezért, ó, Sáriputra, mivel nem létezik a nirvána elérése, a személy, aki eljutott a bódhiszattvák Pradzsnyápáramitájához, a gondolatok eltakaró hatása nélkül időzik, és e hatás megszűntével sem kezd remegni, mert legyőzött minden félnivalót, s végül eléri a nirvánát.
- A múlt, jelen és jövő minden Buddhája ráébredt a legmagasabb tökéletes tudásra.
- Ezért ismernünk kellene a Pradzsnyápáramitát, a nagy bölcsesség versét, a felülmúlhatatlan verset, mely minden fájdalmat lecsillapít - ez így igaz, nem valótlan - a Pradzsnyápáramitában hirdetett verset:
"Ó, bölcsesség, átment, átment, át a túlsó partra, megérkezett a túlsó partra. Szváhá!"
Így tanítsa egy bódhiszattva a mélységes Pradzsnyápáramitá tanulmányozását.
Mikor a Bhagavat kiemelkedett a meditációjából, ekképp adta jóváhagyását Avalókitésvara Bódhiszattvának, mondván:
- Jól tetted, jól tetted, nemes fiam! Így van, nemes fiam! Így kell végrehajtani a mélységes Pradzsnyápáramitá tanulmányozását. Ahogyan te leírtad, úgy örvendenek annak az arhat tathágaták. Így beszélt derűs elmével a Bhagavat. És a tiszteletreméltó Sáriputra, a nagyrabecsült Avalókitésvara Bódhiszattva s az egész gyülekezet, az istenek, emberek, démonok és gandharvák magasztalták a Bhagavat szavait.
Itt végződik a Pradzsnyápáramitá-hridaja szútra.

 

 

 

 

 

Kundaliní Sakti

Kundalini Sakti a szív csakrában jelenik meg elöször, mint gyönyörű istennő. Lótuszülésben helyezkedik el egy háromszög beksejében. A háromszög felfelé mutat, jelezve a Sakti felszálló tendenciáját, és felemelve a keresőt a lét magasabb síkjaira.
Kundaliní Sakti fehér száriba öltözve derűs és önmagába mélyedt. Ő a szűz anya, és azonos saktival, az önzetlen spirituális odaadással. Többé nem személyesítik meg pusztító kigyó erőként, mint az első csakrában. Kundaliní Sakti most tiszteletet érdemlő intennővé vált, energiája felfelé haladó. Többé nem tekeredik a linga (pénisz) köré, hanem önállóan ül a lótusztesthelyzetben.
A lótuszülésben elhelyezkedő Kundaliní Sakti az anahata nádát testesíti meg, a kozmikus hangot, amely mindenütt jelen van, és "fehér hangként" ismerik. Ez a hang a szívben kezdődik mint AUM, minden hangok magja. A szív és a légzés alapvető szerepet játszik az anáhat csakrában, mert a szív az érzések legfontosabb székhelye a testben. Amikor az ember a saját légzését szabályozni tudja, a szívritmus is szabályos lesz. Az a személy, aki megvalósította a negyedik csakra tudatát, kifinomult egyensúlyi állapotot hoz létre testében és pszichéjében. Ebben a csakrában a tisztaság síkja az isteni kegyelem érzékelését teremti meg a teljes létezésben.

 

 

A meditáció

A meditáció egész müvészete abból áll, hogy az értelmünket transzcendáljuk.
A Kelet majdnem tizezer évet szánt ezen cél elérésére, minden intelligenciájával és zsenialitásával.
Hogyan lehet az értelmen, s minden kondicionálásán, tullépni?
Az egész tizezeréves fáradozás a meditáció technikájának a kifinomításában csúcsosodott ki.
Tömören a meditáció azt jelenti: a gondolatokat megfigyelni, a gondolkodás tanujának lenni.
Ha meg tudod figyelni az értelmedet, csendben nézni tudod, indoklás nélkül, elismerés vagy elitélés nélkül, anélkül, hogy ellene vagy mellette lennél, egyszerüen figyelve, mintha semmi közöd nem lenne hozzá…….Látod az értelem nyüzsgését, de te ott álsz mellette és az egészet csak figyeled.
A meditáció csodája az, hogy egyszerüen a megfigyelés által a gondolkodás lassanként eltünik.
Mikor a gondolkodás megszünik, a szived kapuja elé érsz, az utolsó kapu elé, amely törékeny és
a társadalom által megnem rontott.
A sziv közvetlenül utat nyit számodra. Soha nem akadályoz, gyakorlatilag mindig kész arra, hogy magához engedjen, hogy a léthez vezetö kaput elötted kitárja. A sziv a barátod.
Fejed azomban ellenséged.
A test a barátod, a sziv a barátod, de kettejük között áll a fej, ellenségként, mint a Himalaja hegyláncolata. S mégis egy egyszerü módszerrel leküzdhetö.
Ezt a módszert Buddha Vipassana-nak nevezte, Patanjali pedig Dhyan-nak.
A szanszkrit « Dhyan » szóból Kinában “ Ch`an” lett, Japánban pedig “ Zen “. Mind ugyanaz a szó.
Más nyelvekben nincs ennek a szónak megfelelöje.
Ezért mi a “meditáció” kifejezést alkalmazzuk helyette.De tudnotok kell, hogy e szó szótárakban
található magyarázata, nem azonos az általam értett jelentésével. Mindenütt ugy értelmezik, hogy a meditáció a valamin való gondolkodást jelent.
Mindig, ha egy európai embernek azt mondom: meditálj, azt kérdezi: min meditáljak?
Ennek az oka az, hogy a Nyugat soha nem alakitotta ki a meditációt, igy nem tudja mi az, amit
a Kelet Zen-nek nevez. A meditáció egyszerüen tudatosságot jelent, s nem a valamiröl való gondolkodást, s nem valamiféle kocentrálást valamire, és nem valami kontemplációja.
Az európai jelentésének mindig van valami tárgya.
A meditácio, ugy ahogyan én használom e kifejezést, annyit jelent, mint: a tudatosság állapota.
Pontosan ugy, mint egy tükör. Azt hiszed egy tükör koncentrál valamire?
Minden, ami elé kerül, tükrözödik benne, de maga a tükör mindettöl érinttetlen marad.
Hogy szépség lép elé, vagy csunyaság, vagy netán senki, ö mindig érintetlen marad.
Csak egyszerüen a tükrözés forrása marad.
A meditáció reflektáló tükörszerü tudat. Csak megfigyeli mi járul elé. És ezáltal az egyszerü megfigyelés által lépésröl lépésre megszünik a gondolkodás.
Csodákról mesélnek nektek, da az egyetlen csoda az ez. Minden más csoda az csak mende-monda.
A meditáció az egyetlen csoda. Kiemel az értelmedböl.
A sziv mindig kész arra, hogy befogadjon téged, s megmutassa azt az utat, amely a léthez vezet.
És a Lét a teljességed, magad legmagasabb érzete.

 

Olvasd el

 

Az, aki úgy visz véghez egy cselekedetet, mint kötelességet,
A tett következményeitől függetlenül,
Az egy aszkéta, az egy jógi,
Nincs tűz és nincs rítusok nélkül.

[Jayadeva Gítagovinda V.7.]

 

“Ha a lélegzet kapujára erős zárat teszünk,
Ha a szörnyű sötétségben lámpássá leszünk,
Ha a jina drágaköve megérinti a legfőbb eget,
Akkor - így mondja Kānha - elérjük a megszabadulást,
Élvezvén közben az életet.”

[Kānha Dohā-kosa 22.]

 

Hadd gyakorolja a fegyelmet,
Vagy hadd essen érzéki örömökbe.
Hadd találja örömét társaságban vagy egyedüllétben.
Csak az a boldog, boldog, örökké boldog,
Kinek tudata dőzsöl
Brahmanban.

[Bhaja Govindam 19.]

 

"Tudd meg hát: a lélek kocsiban ül, a test pedig kocsi. / Az ész gyeplő csupán, a kocsit az eszmélet vezeti. // Az érzékek a lovak, az út az érzékek érzéklete, / Az "élvező" (a tapasztaló alany) a Lélek, az ész és az érzékek együttese."

Katha-upanisad

 

Milyen hatásokat vált ki a masszázs?


Azzal mindenki tisztában van, hogy a masszázs elsődlegesen az izmokra és az ízületekre hat. Kevesebben tudják azonban, hogy emellett számos kedvező hatása van: oldja a stressz, fiatalítja a bőrt, lassítja az öregedést.

 

 

A különböző masszázstechnikákban közös, hogy a kezelt szervben helyi, és az egész testre kiterjedő hatásokat váltanak ki. A legismertebb hatás, hogy a masszírozott területen vérbőség alakul ki, több tápanyagot kap a bőr, a káros anyagok gyorsabban kiürülnek. Az izmok fellazulnak, a görcsök feloldódnak, bennük olyan anyagok képződnek, amelyek fokozzák a teljesítőképességet. A masszázs hatása túlterjed a kezelt testrészen. Ezt a mai orvostudomány azzal magyarázza, hogy az idegek az ingert a kezelt testrészhez vezetik, amelyen keresztül a belső szervek működése is pozitívan befolyásolható. A hagyományos keleti orvoslás ezzel szemben a masszázsnak az életerő (csí, prána) áramlását befolyásoló hatásával magyarázza ezt a hatást.


A masszázs története valószínűleg egyidős az emberiséggel. A legrégebbi írásos emlékek a masszázs gyógyításra való használatáról az ókori Kínából származnak. Kezét az ember ösztönösen is használja fájdalma enyhítésére; ha ütést, görcsöt kap, önkéntelenül kap a fájó testrész felé, hogy azt védje, dörzsölje, nyomkodja, masszírozza. A kínaiak úgy vélik, hogy a masszázs nemcsak a fájdalom enyhítésére és nemcsak mozgásszervi problémák kezelésére, hanem belső szervi betegségek enyhítésére is alkalmas.

Lassítja a bőr öregedését

A masszázs erősíti a faggyú- és izzadtságmirigyek kiválasztó munkáját, eltávolítja az elhalt hámsejteket, javítja a bőr anyagcseréjét, puhítja a hegeket és erősíti a szervezet védekezőképességét. Ugyanakkor rugalmassá teszi a bőrt, lassítja öregedését.

Csökkenti a fájdalmat

Bizonyos masszázstechnikák hatékonyan csökkentik az érző idegvégződések érzékenységét, ezért ezeket gyakran alkalmazzák fájdalomcsillapításra ideggyulladás és idegfájdalmak esetén. A lágy fogások stimulálják a mozgatóidegeket, emelik az izmok ingerelhetőségét.

Megnyugtat

Egyes technikák nem csupán a mozgásszervi betegségek esetén, hanem mentális értelemben is hathatós segítséget nyújthatnak. A lágy masszázsfogások megnyugtatják az idegeket, segítenek az ellazulásban és enyhítik vagy teljesen elűzik a páciens aggodalmát, nyugtalanságát.


Hatása az izmokra és ízületekre

Intenzív testmozgás után az anyagcsere során termelődő tejsav lerakódik az izomszövetekben, ami izomlázat, izomgörcsöket eredményezhet.
A masszázs elősegíti a tejsav eloszlását és kiürülését a fáradt izomzatból, ezáltal enyhíti a fájdalom és fáradtságérzetet. A sportolók verseny előtti felkészítése során alkalmazott masszázs segít a fáradtság csökkentésében, javítja
az izomtónust, fokozza az izom rugalmasságát és az összehúzódás erejét növelve, erősíti az izmokat. Az izomsorvadás és gyermekbénulás utáni maradványbetegségek kezelésében is hasznos, mivel lazítja, és egyben fokozza az izmok és inak rugalmasságát, fellazítja az összenövéseket.

Csont vagy izületi sérülések után, mivel az izmok és ízületek mozdulatlanságra kényszerülnek, lelassul a helyi vérkeringés, nyirokpangás következik be, ez pedig duzzanathoz, izomletapadásokhoz vezet. Megfelelő masszázs alkalmazásával felgyorsíthatjuk a vér- és nyirokkeringést, eloszlik a duzzanat, fellazul az összetapadás, és az ízület visszanyeri egészséges aktivitását.

Hatása a keringési rendszerre

A keringési rendszerre is pozitív hatást gyakorol. Gyakorlati tapasztalatok mutatják, hogy a masszázs növeli a hajszálerek mennyiségét, tágítja az ereket, ezáltal fokozódik a vérkeringés. A beteg területeken segíti az érhálózat újraépülését, visszaállítja az érfalak rugalmasságát, az erek átjárhatóságát.
Fenti hatásai miatt bizonyos technikákat előszeretettel alkalmaznak magas vérnyomás, koszorúér-betegségek, agyi vérellátási elégtelenség kezelésére.

 

 
 

 

 

 

 

 

A Svéd masszázs megjelenése

A 19. Század elején Henrik Ling vívómester ( 1776- 1839) Stockholmaban a masszázst egy tornarendszerbe építette be, és ezzel megvetette az alapját az ún. svéd-tornának és masszázsnak. Rendszerbe szedte az addigi kusza, kósza és szétszórt ismereteket a masszázsról, és megadta mai formáját. . Módszere ismert lett, Amerikában is átvették Németországban ezt Hoffa fejlesztette tovább, izületi mobilizációval kombinálva. Ő írta le először a masszázs helyi és távolhatásait. Újabb technikákat gyűjt össze, és leírja az 5 alapfogást, amelyet ma is tanítanak; simítás, gyúrás, dörzsölés, ütögetés, rezegtetés.

Az első természettudományos és orvosi szempontból számba vehető írásos összefoglalás 1867-ből a holland Metzgertől származik, aki a század elején Svédországban működő P.H. Ling vívómester kezdeményezéseit tette magáévá. A német egyetemeken megtartott előadásai komoly hatást gyakoroltak híres német vezető orvosokra, akik a masszázst fokozatosan használták fel a gyógyításban. Ezek után már komolyan megindult a masszázs elméleti kutatása is Tanítványai tovább művelték tanait. Mosengeil az 1875.- évi sebészkongresszuson beszámol a masszázzsal elért eredményeiről, és a hatások elméleti magyarázatát adja. Itt vetődik fel először a kérdés, amelyik csak sokkal később vált tisztázottá; a mechanikus hatásokon kívül beszélhetünk –e ideghatásokról is?
Egyre több neves orvos és tudós vezeti be intézetébe a masszázst is.
1890-ben William Murell londoni klinikus vezette be előszőr a masszázsképzést az orvosképzés részeként.

Kirchberg 1926-ban megjelent könyvében összegezte a masszázzsal elért tudományos és gyakorlati eredményeket. Az ezután következő időszak kutatásai már az újabb, speciális masszázs fajták kifejlesztéséhez vezettek.
A masszázs elméletét és gyakorlatát jelentősen befolyásolta Headnek és utána másoknak az a felismerése, hogy az emberi test szegmentált (szelvényezett) a gerincvelőben. A gerincvelőből kiinduló ideggyökök által ellátott bőr, izom, csont, zsiger területeken olyan értelemben érvényesül, hogy a szelvény egy-egy elemében beálló változás (ingerület) a szelvényhez tartozó egyéb részeken is változásokat hoz létre. A korszerű masszázs a bőr egyes területein alkalmazott mechanikai ingerléssel a szegmentálisan hozzá tartozó szervekre, életfunkciókra is hatással van.

A masszázs módszertana rohamosan fejlődött. Mind több hatást és alkalmazási területet tártak fel. Már nem csak a gyúrás fogalmát ölelte fel, hanem a klasszikus masszázs mellett egyéb masszázsfajták is kialakulta

 

A ma-uri masszázs

 
A MA-URI egy ősi közvetítő eszköz modern kifejeződése, melynek középpontjában az egészség és a gyógyítás, az önfejlesztés és a személyes gyarapodás áll. Bemutatója és 1990-es névadója Hemi Hoani Fox, aki Katja Fox-szal karöltve a MA-URI Intézetben azóta is e közvetítő eszköz (médium) új ösvényeit, útvonalait és mélyebb jelentéseit fedi fel. A MA-URI gyökerei az ősi polinéz alapokig nyúlnak vissza, melyek az élet dinamikus és kreatív megközelítésére összpontosítanak, ahol kifejlesztetted azon képességeket, hogy életed minden területét magad irányítsd. A Hawaii Lomi-Lomi Nui alaptáncának mozdulatait felhasználva segíti a test és az elme közötti energiaáramlást. A mozgások szándék és a légzés erejét felerősíti az, hogy a maori fókusz a cselekvésre és hatékonyságra irányul, új jelentést kölcsönözve a mozgásnak nem csak a fizikai testen belül, hanem a hiedelmekben, emlékekben, érzelmekben, a kapcsolatokban, üzleti és munkahelyi helyzetekben is. Tekintetbe véve néhány modern tényezőt és kulturális különbséget, bizonyos technikákat és megközelítéseket kiválogattunk és finomítottunk.
 
névnapköszöntő

 
 
Beszélgető
Név:

Üzenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
idő
 
Látogatók
Indulás: 2006-01-07
 
alternativ mozgás és masszázs
 
Kisértés
 
LINKEK
 

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierj&#232;t!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre